Смола для біжутерії з затверджувачем.Комплект-320 грам
- Немає в наявності
- Тільки оптом
- Код: Bizhuteria-300gr
185 ₴/комплект
Мінімальне замовлення — 2 комплекти
Показати всі оптові ціни- +380 (98) 541-18-20
Смола для біжутерії з затверджувачем.Комплект-320 грам
Смола для біжутерії — це смола з додаванням у базову прозору смолу кількох компонентів, що поліпшують її розлив, підвищують світлостійкість, що знижують в'язкість.Смола та затверджувач ідеально прозорі як окремо до змішування, так і готова суміш для заливання у форми
Комплект 200 грамів смоли та 120 грамів затверджувача, співвідношення 100 г. к 60 гр. хоч за вагою, хоч за обсягом. Також можна замовити смолу для біжутерії у великих обсягах.
Епоксидна смола в біжутерії: що це таке і як її використовують
Сьогодні епоксидна смола в біжутерії популярна, як і полімерна глина. Вона являє собою рідку речовину, яка після змішування з затверджувачем застигає й утворює собою твердий прозорий матеріал. Зазвичай, у колодці смола призначається для створення кулонів, браслетів, сережок, брошок та інших прикрас. Мало того, її також застосовують з декоративною метою, заливаючи поверхню тієї чи іншої речі.
Як роблять прикраси з епоксидної смоли
Для того, щоб створити просте кільце або кулон колодки, використовують безпосередньо саму епоксидну смолу та затверджувач, форми для заливання або молди, різноманітні декоративні елементи та фурнітуру для біжутерії.
Підготовка смоли та її консистенція
Для початку треба правильно замішати смолу. Її наливають у підготовлену ємність (це може бути навіть пластиковий стаканчик) і тонким струменем додають затверджувач у смолу) Компоненти відразу ж починають повільно та ретельно перемішувати. Поспішати не можна, оскільки під час різких рухів можуть утворитися повітряні бульбашки, які не дужеводяться в готових виробах. Якщо вони все-таки з'явилися, то від них можна позбутися, проколів зубочисткою або подавши на них крізь трубочку або за допомогою коректора епоксидних сумішей.
Змішайте 1 частина смоли та 0,6 частини затверджувача загальною масою не більш ніж 160 грамів, відставте на 10-15 хвилин. Коли суміш почне нагріватися, використовуй її за призначенням. У процесі полімеризації смола виділяє багато тепла, тому не тримайте її довго в тарі або ставте тару в холодну воду з льодом, це збільшить час желатинізації, також це допоможе під час змішування великих обсягів.
Час желатинізації 50-60 хвилин, за кімнатної температури затвердіння смоли для біжутерії відбувається впродовж доби. Шліфувати, полірувати, свердлити вироби з (будь-якої) смоли рекомендується після 100% полімеризації, через 6-7 днів.
Але тут відразу хотілося б додати, що смола спочатку дуже рідка та лише згодом починає загусати, а потім тверднути. Працювати з нею можна на різних стадіях, що залежить від того, що від неї потрібно. Наприклад, для заливання молдів краще, щоб смола була рідкою, тоді поверхня готового виробу буде максимально рівною та гладкою.
А ось для заливання та створення додаткового об'єму якоїсь поверхні, переважно використовувати густіший матеріал, який легко розподіляється по виробу за допомогою палички або тієї ж зубочистки.
Форми для заливання та їх заповнення
Далі необхідно вибрати форму для заливання та всі декоративні елементи, які будуть основою прикрашання. Під час формування браслетів або кулонів використовуються висушені квіти та трави, мушлі, листочки, камінці, склолики та інші дрібні елементи, що дають змогу створювати оригінальні композиції.
Найчастіше форми силіконові, оскільки епоксидна смола до них не прилипає. Також цілком можливо використовувати замість них поліпропіленові або гумові ємності. Якщо ж під рукою нічого такого немає, тоді можна взяти будь-яку іншу формочку, змазивши її вазеліною або олією.
А коли йдеться про заливання кулона, який не має країв, тоді варто використовувати густішу смолу та наносити її дуже акуратно. Завдяки гарній в'язкості, вона створює об'ємну поверхню й не розтікається біля краю (хоча, цього не уникнути, якщо налити занадто багато рідини).
Час застигання виробу
Смола має властивість затвердіти, причому стає такою міцною, що потім її досить-таки складно розламати. З огляду на те, що цей матеріал продає багато різних фірм, у магазині є широкий вибір смол, що відрізняються за своїми властивостями та характеристиками. Тому точний час застигання краще читати на пакованні, але приблизно це можуть бути добу або трохи більше.
Важливо: щойно смола залита в форми, її треба одразу ж чимось прикрити (але не герметично!), щоб на виріб не потрапила пил.
Так, і після того, як прикраса буде практично готова, його треба уважно оглянути на предмет нерівних країв і за потреби провести їхнє шліфування. Сліди від цієї процедури легко приховати за допомогою лаку.
Корисні поради
Якщо ви вирішили спробувати працювати з епоксидною смолою вперше, знайте, що найкраще робити це в добре провітрюваному приміщенні, де до того ж відкрита форточка. Так, для створення біжутерії використовується така смола, яка не має різкого запаху, але не треба ризикувати своїм здоров'ям.
Робоче місце треба застилати чимось на кшталт поліетиленової плівки, оскільки матеріал до неї приставати не буде, а отже, його можна буде легко прибрати.
У разі потрапляння смоли на руки, її треба витерти сухою серветкою й відразу ж промити їх під водою. Речовина досить агресивно та з нею жартувати не треба.
Цікаво, що епоксидку можна підфарбовувати. Однак тут бажано бути вкрай обережними та вводити буквально кілька крапель барвника в суміш, щоб не порушити пропорцію між затверджувачем і смолою.
- Ціна: 185 ₴/комплект
- Мінімальне замовлення: 2 комплекти